2008 Yılında kurulan ÖZ İPEK LTD. ŞTİ. , MediPlus markası ile geniş hizmet yelpazesi ve konusunda uzman kadrosuyla ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere uygun olarak dünya standartlarında hizmet sunmaya devam etmektedir.

MediPlus, hızlı, güvenilir, kaliteli ve yaygın kara ambulansı,deniz ve hava yolu ile hasta transferi organizasyonu, tıbbi danışmanlık hizmeti, evde doktor hizmeti, evde hasta bakım hizmetleri, mobil check-up portör hizmeti, organizasyonlara, sitelere, okullara, sosyal tesislere revir ve ambulans hizmetlerini en etkin şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir.

MediPlus, en son teknoloji ile donatılmış, il sağlık müdürlüğünden ruhsatlı ambulansları ile il sağlık müdürlüğünden çalışma izin belgeli alanında uzman hekim, ambulans ve acil bakım teknikeri (AABT/Paramedik), acil tıp teknisyeni (ATT) ve Sağlık Bakanlığı İlkyardım Sertifikalı sürücülerden oluşan sağlık ekipleri; özellikle kardiyopulmoner resisütasyon (CPR), travmalı hasta stabilizasyonu ve kurtarma konularında deneyimlidir.

Çağrı merkezimize 444 89 45 numaralı telefondan alan kodu çevirmeden ulaşabilir, konusunda deneyimli doktorlarımızdan, 7 gün 24 saat kesintisiz acil ve acil olmayan sağlıkla ilgili her türlü konuda koruyucu, yönlendirici bilgilendirmeler alabilirsiniz. Oluşabilecek acil durumlarda ise; olay yerinde yapılacak hayati tıbbi müdahaleden sonra doğru hasta transferi ve uygun sağlık kurumunun organizasyonu ile size ve sevdiklerinize zamanında, güvenilir ve kaliteli ambulans hizmetlerini ulaştırarak, Yaşamın Zamanla Yarışında Bir Adım Önde olmanızı sağlayacaktır.